v تکنومگ تکنولوژی فناوری تکنومگز تکنو مگصدور حکم ضبط خودروهای لوکس قاچاق « تکنومگ تکنولوژی فناوری تکنومگز تکنو مگ

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

صدور حکم ضبط خودروهای لوکس قاچاق

ب

عبدالمجید اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات، در مورد تعیین تکلیف خودروهای لوکسی که به کشور قاچاق شده‌اند گفت: «سازمان تعزیرات در خصوص خودروهای لوکس قاچاق، حکم قطعی صادر کرده است که طبق قانون، اجرای حکم تعزیرات لازم‌الاجرا است و باید اجرا شود.»

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد حکم تعزیرات توضیح داد که بنا به این حکم، خودروهای لوکس قاچاق شده باید به نفع دولت ضبط شوند. طبق آیین‌نامه، دولت حق ندارد این خودروها را در بازار به فروش برساند و شرایط خاصی دارد که در تدارک برای صادرات این خودروها هستند.

اجتهادی در مورد اینکه صحبت‌هایی در مورد واگذاری این خودروها به سازمان‌ها و نهادهای دولتی وجود داشت، اعلام کرد: «من در رابطه با این موضوع چیزی نشنیده‌ام؛ اما در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین‌نامه‌ی اجرایی آن، چنین موضوعی وجود ندارد. سال گذشته برخی خودروهای لوکس در کشور کشف و ضبط شدند که هنوز تعیین تکلیف آن‌ها و مشخص‌شده وضعیت نهایی‌شان ادامه دارد.»

باید منتظر بود و دید خودروهای لوکسی که به کشور وارد می‌شوند با چه سرنوشتی روبه‌رو خواهند شد. قاطعیت در برخورد و مبارزه با این خودروها می‌تواند آمار قاچاق خودرو به کشور و هدر رفتن منابع مالی را کاهش دهد.

می پسندم(1)نمی پسندم(0)
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...
مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  • nmgm خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ :: ۷:۲۴ ب.ظ
    1 0

    منتظر تایید مدیر است

  • ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *