v تکنومگ تکنولوژی فناوری تکنومگز تکنو مگتکنولوژی از نگاه تکنومگ « تکنومگ تکنولوژی فناوری تکنومگز تکنو مگ

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تکنولوژی از نگاه تکنومگ

ب

همونطور که میدونید خیلی از ما ها با این که روزانه از خیلی از تکنولوژی های روز دنیا استفاده میکنیم ولی از اون چیزی نمیدونیم یا درست تر بگم تعریفی ازش نداریم و وقتی کسی از ما خواست معنی تکنولوژی رو در جمله بگیم سردرگم میمونیم ونمیدونیم چی بگیم…

ولی با مطالب زیر اطلاعات خوبی بدست میاریم:

فناوری مجموعه ای از تکنیک ها، مهارت ها، روش ها و فرایندهای مورد استفاده در تولید است کالا یا خدمات و یا در تحقق اهداف، مانند تحقیقات علمی است. فن آوری می تواند دانش تکنیک ها، فرآیندها، و مانند آن، و یا می توان آن را در ماشین است که می تواند بدون دانش دقیق از فعالیت های خود عمل تعبیه شده است.

استفاده از انواع موجودات از فن آوری با تبدیل منابع طبیعی به ابزار ساده آغاز شد. کشف ماقبل تاریخ چگونه به کنترل آتش و بعد از انقلاب نوسنگی افزایش منابع در دسترس از مواد غذایی و اختراع چرخ انسان را به سفر در داخل و کنترل محیط زیست خود کمک کرده است. تحولات در زمان های تاریخی، از جمله چاپ، تلفن، و در اینترنت، موانع فیزیکی برای ارتباط کاهش اند و اجازه انسان به تعامل آزادانه در مقیاس جهانی. پیشرفت مداوم تکنولوژی نظامی سلاح به ارمغان آورده است روزافزون قدرت مخرب، از تیم به سلاح های هسته ای.

فناوری دارای اثرات بسیاری از. این توسعه اقتصادهای پیشرفته تر (از جمله اقتصاد جهانی امروز) کمک کرده است و اجازه داده است که ظهور یک کلاس اوقات فراغت. بسیاری از فرایندهای تکنولوژیک تولید ناخواسته توسط محصولات شناخته شده به عنوان آلودگی و تخلیه منابع طبیعی به ضرر محیط زیست زمین است. نوآوری همیشه از ارزش های یک جامعه را تحت تاثیر قرار و پرسش های جدید از اخلاق فناوری مطرح شده است. مثالها عبارتند از ظهور مفهوم بهره وری از نظر بهره وری انسان، و چالش های اخلاق.

بحث فلسفی در طول استفاده از تکنولوژی با مخالفت با تکنولوژی شرایط انسانی را بهبود می بخشد یا آن را بدتر بوجود آمده اند. نئو Luddism، بدویگرایی آنارشیستی، و جنبش های ارتجاعی مشابه انتقاد از فراگیرندگی فناوری، با این استدلال که محیط زیست آسیب می رساند و از خود بیگانه مردم؛ طرفداران ایدئولوژی مانند فرابشری و فن ترقی مشاهده پیشرفت های فن آوری به عنوان به نفع جامعه و شرایط انسانی را ادامه داد.

تا همین اواخر، اعتقاد بر این بود که توسعه فناوری تنها به انسان محدود بود، اما مطالعات علمی قرن ۲۱ نشان می دهد که دیگر پستانداران و جوامع دلفین خاص ابزار ساده را توسعه داده اند و دانش خود را به نسل های دیگر منتقل می شود.

می پسندم(1)نمی پسندم(1)
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...
مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  • nmgm خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ :: ۷:۲۴ ب.ظ
    1 0

    منتظر تایید مدیر است

  • ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *